• Wpisów:1064
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis:6 dni temu
  • Licznik odwiedzin:77 473 / 1778 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
James Havard był amerykańskim malarzem i rzeźbiarzem. W latach 70. był pionierem abstrakcyjnego iluzjonizmu. W latach osiemdziesiątych zmienił swój styl w formę abstrakcyjnego ekspresjonizmu, pod wpływem kultury rdzennych Amerykanów i plemion oraz sztuki outsiderów.
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/03/james-havard-abstract-illusionism.html

 

 
Portrety na zamówienie – portrety realistyczne,na płótnie farbami olejnymi, lub w rysunku – czarno białe wykonane ołówkiem lub wielokolorowe kredkami pastelowymi. Portrety maluję ze zdjęć nadesłanych przez klienta. Cena portretu zależy od formatu i ilości portretowanych osób,oraz rodzaju pracy np. obraz olejny lub rysunek Obrazy wykonuję tradycyjną techniką malarską, dlatego mają Państwo gwarancję ich niepowtarzalności. Zlecenia wykonuję na terenie całego kraju. Obrazy wysyłam za pośrednictwem Poczty Polskiej odpowiednio zabezpieczone i ubezpieczone
Serdecznie pozdrawiam : Milena Olesińska
Telefon : 601698355
e-mail: milenaolesinska@wp.pl
http://www.iobrazy.com.pl 

 
ORNA ADORAM - Izraelska artystka współczesna z Tel Awiwu. Orna tworzy abstrakcyjne kompozycje akrylowe skupiając się głównie na teksturze obrazu jako przestrzeni na której "dzieje" się malarstwo ORNA ADORAM bardzo często wykorzystuje w swych pracach części przedmiotów i materiałów z recyklingu,łącząc w ten sposób symbolicznie sztukę i ekologię
Więcej prac artystki:
https://milenaolesinska.blogspot.com/p/orna-adoram.html

 

 
Vivian Springford była amerykańską malarką, związaną z ruchami abstrakcyjnego ekspresjonizmu i Colour Field w Nowym Jorku w latach pięćdziesiątych do siedemdziesiątych XX wieku.Springford opracowała technikę barwienia płótna metodą odśrodkowego rozlewania akrylu, która wyeliminowała pociągnięcia pędzla i pozwoliła jej uchwycić całościowe spektrum koloru.
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/03/vivian-springford-color-field-painting.html 

 
Angel Botello (1913–1986) był malarzem, rzeźbiarzem i grafikiem hiszpańsko-portorykańskim. Nazywano go „Karaibskim Gauguinem” za użycie odważnych kolorów i przedstawień z życia na wyspie. Botello jest uważany za jednego z największych artystów postmodernistycznych Ameryki Łacińskiej, a uznanie i popyt na jego dzieła wciąż rośnie, osiągając bezprecedensowe ceny na aukcjach.
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/03/angel-botello.html

 

 
Dr Thancoupie Gloria Fletcher James AO była australijską rzeźbiarką, pedagogiem, lingwistą i starszym ludu Thainakuith w Weipa, w regionie Western Cape York w północnej części Queensland. Była ostatnią biegle władającą językiem Thainakuith i stała się filarem wiedzy kulturowej w swojej społeczności.Thancoupie odegrała dynamiczną rolę w sztuce australijskiej Pierwszych Narodów, nie tylko w jej przywództwie w dziedzinie ceramiki jako formy wyrazu kulturowego dla Pierwszych Ludów, ale była jedną z pierwszych, która została uznana za współczesną artystkę Pierwszych Narodów w Australii
Więcej prac artystki:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/02/thancoupie-australian-art.html

 

 
Jackie Saccoccio (1963-2020) był amerykańskim malarzem abstrakcyjnym. Jej prace, uważane za przykłady abstrakcji akcji, charakteryzowały się jaskrawymi kolorami, dużymi płócienami i celowo wprowadzały przypadkowość. Od lat 90-tych Saccoccio była znana ze swoich żywych i sugestywnych dzieł abstrakcyjnych, opierając się na twórczości takich artystów jak Helen Frankenthaler i Joan Mitchell. Jej prace, inspirowane abstrakcyjnym ekspresjonizmem i włoską sztuką barokową, były częścią ruchu, który podkreślał dodawanie witalności malarstwu abstrakcyjnemu poprzez eksperymentowanie z przypadkowością,fakturą i kolorem.
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/02/jackie-saccoccio-action-painting.html 

 
Sorel Etrog (1933–2014) był kanadyjskim artystą, pisarzem i filozofem najbardziej znanym ze swojej pracy rzeźbiarskiej. Specjalizował się w sztuce współczesnej i rzeźbie j. Prace Etroga eksplorują jego osobiste doświadczenia z drugiej wojny światowej; odnowienie tradycji rzeźbiarskich w sztuce współczesnej, takie jak użycie brązu jako medium; oraz opozycja między mechaniką a tym co organiczne.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/02/sorel-etrog-sculpture.html

 

 
James Lee Byars (1932-1997) był amerykańskim artystą konceptualnym i performerem specjalizującym się w instalacjach i rzeźbach. Najbardziej znany był z wykorzystywania osobistych motywów ezoterycznych,i mistyki liczb oraz koloru
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/02/james-lee-byars-conceptual-art.html

 

 
Wolf Kahn - Amerykański malarz współczesny
Wyjątkowe połączenie realizmu i formalnej dyscypliny malarstwa Color Field wyróżnia twórczość Wolfa Kahna. Kahn jest artystą, który uosabia syntezę cech artystycznych - nowoczesnego abstrakcyjnego ekspresjonizmu Hansa Hofmanna, palety Matisse'a, i rozległych pasm kolorów M.Rothko . Połączenie koloru, spontaniczności zaowocowało bogatym i wyrazistym dorobkiem.
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/02/wolf-kahn-american-contemporary-art.html 

 
ORNA ADORAM - współczesna artystka z Izraela pracująca w Tel Avivie.
„Wszystkie moje prace to oryginały wielowarstwowy akryl na płótnie, który łączy w sobie praktyczny świat architektury przemysłowej z materiałów pochodzących z recyklingu, z symbolami i koncepcjami ze świata duchowego. Wszystkie są razem przekształcane na płótno.” (ORNA ADORAM)
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/02/orna-adoram.html

 

 
Emily Mason była amerykańską malarką abstrakcyjną . Mason rozwinęła swoje indywidualne podejście do tradycji ekspresjonizmu abstrakcyjnego i tradycji malowania kolorami tworząc unikalne liryczne obrazy. Mason urodził się i wychował w Nowym Jorku, gdzie mieszkała i pracowała do śmierci
Więcej prac artystki:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/02/emily-mason-lyrical-abstraction.html 

 
Susan Charna Rothenberg (1945–2020) była współczesną amerykańską malarką, grafik, rzeźbiarką i rysowniczką, która zyskała szczególne znaczenie dzięki swoim ikonicznym obrazom konia, w których zsyntetyzowała przeciwstawne siły abstrakcji i malarstwa figuratywnego.
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/01/susan-rothenberg.html 

 
John de Burgh Perceval (1923 - 2000) był znanym australijskim artystą. Perceval był ostatnim żyjącym członkiem grupy znanej jako Angry Penguins, która w latach czterdziestych XX wieku na nowo zdefiniowała sztukę australijską.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/01/john-perceval-australian-art.html

 

 
Henriette Fauteux-Masse (1924–2005) była kanadyjską malarką mieszkającą w Quebecu. „Dzieło Fauteux-Massé ma szczególną elegancję, która wywodzi się z poczucia powściągliwości i opanowania, ale także z podtekstu kaprysu, który ujawnia zmysłowość impastowanej powierzchni i jej rytmicznych śladów pędzla”.
Więcej prac artystki:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/01/henriette-fauteux-masse-abstract-art-in.html 

 
Theo Clement - mistrz malarstwa impresjonistycznego,twórca pejzaż wiejskich utrzymanych w klasycznym stylu.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/01/theo-clement.html 

 
Michel Mandurino - Włoski artysta współczesny - malarz,rysowniki i fotograf. Zainspirowany magią, okultyzmem i mitologią tworzy kompozycje o erotycznym zabarwieniu.
Więcej prac artysty:
https://milenaolesinska.blogspot.com/p/michel-mandurino.html 

 
Jiro Takamatsu (1936–1998) stał się jednym z najbardziej wpływowych i najważniejszych artystów tworzących sztukę w Japonii w latach 60. i 70. Pracując na żyznym gruncie między Dada, surrealizmem i minimalizmem przez prawie cztery dekady, Takamatsu wykorzystał fotografię, rzeźbę, malarstwo, rysunek i performans do zapoczątkowania fundamentalnych badań nad filozoficznymi i materialnymi początkami sztuki.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/01/jiro-takamatsu-japanese-contemporary-art.html 

 
Harold Town - Kanadyjski artysta malarz,grafik i rysownik. Twórca abstrakcyjnych obrazów ekspresyjnych nawiązujących do Amerykańskiego Abstrakcjonizmu Ekspresyjnego.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2021/01/harold-town-canadian-abstract.html 

 
Ingemar Härdelin - Szwedzki artysta malarz,twórca poetyckich obrazów abstrakcyjnych których inspiracją jest europejska przyroda.
Więcej prac artysty:
https://milenaolesinska.blogspot.com/p/ingemar-hardelin.html

 

 
Giuseppe Pinot-Gallizio (1902–1964) był włoskim malarzem, twórcą Industrial Painting i członkiem-założycielem Situationist International.
Był także znawcą kultury popularnej, archeologii i botaniki. Wiele prac Pinot-Gallizio to obrazy o bardzo dużych formatach. Zamiast małego obrazu do zinterpretowania, te ogromne płótna miały pokryć duży obszar. Często rozwijano je na zakładach przemysłowych i fabrykach niejako anektując te obiekty do dziedziny sztuki
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2020/12/giuseppe-pinot-gallizio.html 

 
Ed Clark (1926 - 2019) to amerykański malarz Color Field, którego styl ukształtowały lata spędzone w Paryżu we wczesnych latach pięćdziesiątych XX wieku. Jako Afroamerykanin, który wychował się na odseparowanym Południu, uważał Paryż za centrum kulturalne , a atmosferę tolerancji i liberalizmu europejskiego za klimat idealny dla duchowego rozwoju artysty. Tam też rozwinął wyrafinowany abstrakcyjny styl, na który znaczący wpływ wywarł tachistyczny malarz Nicolas de Stael. Jego wczesne prace charakteryzują się wręcz fizycznym zaangażowaniem w malowanie. Mocne i zamaszyste pociągnięcia pędzlem świadczą o spontaniczności i dynamice powstawania tych obrazów.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2020/12/edward-clark-abstract-painting-color.html 

 
Ingemar Härdelin - nowe obrazy Szwedzkiego malarza współczesnego, mojego przyjaciela,mistrza malarstwa abstrakcyjnego
Więcej prac artysty:
https://milenaolesinska.blogspot.com/p/ingemar-hardelin.html