• Wpisów:824
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis:44 minuty temu
  • Licznik odwiedzin:59 316 / 1095 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Rodolfo Nieto Labastida ( 1936 - 1985 ) był meksykańskim malarzem i artysta który łączył rodzimą tradycje meksykańską z malarstwem i estetyką europejską. Jego malarstwo oparte na mitach i legendach meksykańskich przedstawia postacie mitologiczne i baśniowe z podań i religii Azteków.Uproszczony prymitywizujący rysunek często brany za wstęp do abstrakcji,jest jednak figuratywny co klasyfikuje Nieto w ramach realizmu magicznego.
Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/05/rodolfo-nieto-labastida-mexican-modern.html

 

 
Jason Rhoades (1965 - 2006) znany jest z monumentalnych instalacji wypełniających pomieszczenia. Te idiosynkratyczne rzeźby zawierają szeroką gamę przedmiotów, w tym produkty kultury masowej połączone z ręcznie wykonanymi przedmiotami i odniesieniami biograficznymi. Opierając się na historii asamblażu, Rhoades nasyca swoje materiały potężnymi powiązaniami formalnymi, narracyjnymi i alegorycznymi, zachęcając widzów do łączenia i interpretowania łańcuchów asocjacyjnych.. Jego prace były wystawiane na arenie międzynarodowej od wczesnych lat 90.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/05/jason-rhoades-monumental-installations.html 

 
Robert Motherwell (ur. 24 stycznia 1915 w Aberdeen, zm. 16 lipca 1991 w Provincetown w stanie Massachusetts) – amerykański malarz, związany z nowojorską szkołą malarstwa dynamicznego. Tworzył w stylu ekspresjonizmu abstrakcyjnego.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/05/robert-motherwell-american-abstract.html 

 
Portrety na zamówienie – portrety realistyczne, na płótnie farbami olejnymi, lub w rysunku
– czarno białe wykonane ołówkiem,
lub wielokolorowe kredkami pastelowymi. Portrety maluję ze zdjęć nadesłanych przez klienta.
Cena portretu zależy od formatu i ilości portretowanych osób,oraz rodzaju pracy np. obraz olejny lub rysunek.
Obrazy wykonuję tradycyjną techniką malarską, dlatego mają Państwo gwarancję ich niepowtarzalności.
Zlecenia wykonuję na terenie całego kraju.
Obrazy wysyłam za pośrednictwem Poczty Polskiej
odpowiednio zabezpieczone i ubezpieczone .
Milena Olesinska
telefon:601698355; milenaolesinska@wp.pl
http://www.iobrazy.com.pl


 

 
Minoru Niizuma (japoński, 1930–1998) był rzeźbiarzem najbardziej znanym ze swojej pracy abstrakcyjnej w marmurze. Urodził się w Tokio w Japonii. Studiował w National Toyko University of Fine Arts. Przez całą swoją karierę wykładał rzeźbę w Brooklyn Museum Art School i Columbia University w Nowym Jorku. Niizuma tworzył swoje prace marmurze, kamieniu, granicie i skale wulkanicznej. Forma wyrazu oscyluje między abstrakcją geometryczną a strukturami organicznymi. Inspirował się tradycyjną japońską sztuką ludową, tkaninami i naczyniami rytualnymi. Praca Niizumy jest również ściśle związana z estetyką europejskiej rzeźby minimalistycznej i Land Artu

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/05/minoru-niizuma-japanese-post-war.html 

 
Wang Wusheng (1945 - 2018) był chińskim fotografem znanym z czarno-białych fotografii gór Huangshan.
Wang Wusheng urodził się w 1945 r. W Wuhu. Anhui, Chiny, absolwentka Wydziału Fizyki Uniwersytetu Anhui. Od 1973 roku Wang pracował jako fotograf w magazynie prasowym w prowincji Anhui, Anhui Newsphoto i Pictorial. W 1974 roku zaczął fotografować góry Huangshan w Anhui. W 1981 roku przeniósł się do Japonii. W 1983 r. Został członkiem naukowym fundacji Japan Foundation. Studiował w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Nihon w Japonii, zdobywając grant z fundacji Japan Foundation na japońskie studia artystyczne.

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/wang-wusheng-black-and-white.html 

 
Ger van Elk holenderski artysta konceptualny. W swoich instalacjach nawiązywał do historii sztuki i jej miejsca w Europejskiej kulturze.Rzeżby,kolaże,fotografia van Elka ma często charakter minimalistyczny tak jak jego instalacje. Ascetyczność i surowość są rozmyślną formą wypowiedzi artystycznej nawiązującej holenderskiej tradycji sztuki konceptualnej.

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/ger-van-elk-conceptual-art.html 

 
Toyo Tsuchiya - Fotografia cyfrowa - ruch artystyczny szkoły Rivington
Toyo Tsuchiya urodzony w Japonii artysta i fotograf, jeden z pierwszych artystów zaangażowanych w ruch artystyczny szkoły Rivington na artystycznej scenie East Village w Nowym Jorku w latach 80. Toyo Tsuchiya przeprowadził się z Japonii do Nowego York City w 1980 roku. Był reżyserem wielu przedstawień i wystaw w klubie No Se No. Był członkiem ruchu NO! Art.

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/toyo-tsuchiya-digital-photograph.html

 

 
Kim Heungsou (1919 - 2014) był koreańskim malarzem, nazywanym czasem „Picasso of Korea”. Największym wkładem w sztukę Heungsou są obrazy surrealistyczne o harmonijnej strukturze łączącej nowoczesną abstrakcję z obrazem figuratywnym. .To doświadczenie surrealizmu i abstrakcji w połączeniu z Koreańską tradycją artystyczną dały początek oryginalnemu stylowi Heungsou

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/kim-heungsou-korean-contemporary-art.html  • awatar DARK TERRITORY: Sztuka ma różne oblicza, czasem potrzeba nie lada wyobraźni żeby odczytać intencje artysty
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
Jean-Paul Riopelle był kanadyjskim ekspresjonistą abstrakcyjnym Riopelle wyciskał farbę prosto z tuby i nakładał ją swobodnie za pomocą noża paletowego tworząc charakterystyczne dla niego mozaikowe prace abstrakcyjne
Styl Riopelle'a w latach 40. szybko ewoluował z surrealizmu w stronę abstrakcji lirycznej. Obrazy artysty zbudowane są z kostek i wielobarwnych trójkątów tworzących strukturę mozaiki. Riopelle rozprowadzał farbę szpachelką lub kielnią na często płótnach o bardzo dużych rozmiarach.W obrazach Riopelle naczelną rolę obok skomplikowanej struktury odgrywa kolor

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/jean-paul-riopelle.html


 

 
Hassan Sharif - Był arabskim artystą, który mieszkał i pracował w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego prace są reprezentowane w najważniejszych kolekcjach publicznych, takich jak Guggenheim w Nowym Jorku, Guggenheim Abu Dhabi, Centre Pompidou, Mathaf Arab Museum of Modern Art, Tate Modern i Sharjah Art Foundation.
Od początku lat 80. Sharif zaczął tworzyć asamblaże z tanich, masowo produkowanych materiałów lub przedmiotów pochodzących z rynków Arabskich. W swoich asamblażach i instalacjach Sharif ukazywał koszt postępującego uprzemysłowienie społeczeństw arabskich,cenę dynamicznego rozwoju globalizującego się świata i negatywny wpływ konsumpcjonizmu.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/hassan-sharif-conceptual-art.html 

 
Michael Gross (1920 - 2004) był izraelskim malarzem, rzeźbiarzem i artystą konceptualnym
Po wielu latach rysowania i malowania roślin, krajobrazów i budynków Gross postanowił spróbować abstrakcji. Ta zmiana otworzyła mu nowy świat, aby zbadać, w jaki sposób może wyrazić swoje uczucia - radość, smutku, a także ból i strach. To dało mu znacznie większą moc i swobodę ciągłego eksperymentowania. Malarze, którzy najbardziej wpłynęli na Grossa, to Jackson Pollock, Willem de Kooning i Richard Diebenkorn, których uważał za wybitnych artystów abstrakcyjnego ekspresjonizmu.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/michael-gross-israeli-painter-sculptor.html

 

 
Najbardziej rozpoznawalna praca Nancy Holt - Sun Tunnels , jest instalacją na dużą skalę na pustyni Great Basin w Utah - składa się z czterech dużych betonowych cylindrów, rozmieszczonych na pustynnym podłożu na planie krzyża, który pokrywa się ze wschodem i zachodem słońca w przesileniu letnim i zimowym. W każdym cylindrze wykuto otwory zorientowane na gwiazdy czterech konstelacji: Draco, Perseusza, Gołębia i Koziorożca. Projekt Nancy Holt wpisuje się w koncepcję i filozofie Land Artu lat 70 w/g. której działalność artystyczna jest ingerencją w pejzaż, przekształceniem jego fragmentu, lub wykorzystaniem naturalnych procesów dla stworzenia działania, lub obiektu o charakterze artystycznym.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/nancy-holt-sun-tunnels.html

 

 
James Lee Byars - amerykański artysta konceptualnym i performer specjalizujący się w instalacjach i rzeźbach, a także mistyk i spirytualista nawiązujący do tradycji pitagorejskiej i orientalnej. Artysta o wybitnym poczuciu estetyki przestrzeni. Jego prace wykazują fascynację symboliką liczb,minimalizmem formy, kształtem oraz ich wzajemnymi korelacjami.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/james-lee-byars-installations-and.html

 

 
Maliheh Afnan (1935 - 2016) urodził się w Palestynie
Jako dziecko Afnan była zafascynowana językiem pisanym i kaligrafią. Biegle posługiwała sie arabskim, angielskim i hebrajskim. Od dziecka wypełniała strony wymyślonymi literami i liczbami. Tendencja ta utrzymyała się w jej obecnych pracach, gdzie wyobrażone pismo i liczby są zawsze obecne - nawet w krajobrazach."Pismo mnie fascynuje,a jeszcze bardziej, kiedy nie potrafię go przeczytać, ponieważ wtedy jest to o wiele bardziej tajemnicze a sam zapis może być tak wieloma innymi rzeczami, niż jakimś banalnym stwierdzeniem”. Swoje prace nazywa warstwowym nieprzetłumaczonym manuskryptem.

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/maliheh-afnan-language-and-calligraphy.html


 

 
Arno Rink - Niemiecki malarz figuratywny jeden z założycieli Szkoły Lipskiej - stylu w niemieckim malarstwie powojennym.Rink potrafi w swoich obrazach zderzyć element figuracji (zapewne aluzja do lipskiego realizmu) z jakimś maźnięciem, zepsuciem, świadomym zaburzeniem. Twórczość Rinka stanowi niewątpliwie pewien dialog z przedwojennymi prądami malarskiej awangardy - lokuje się między ekspresjonizmem i surrealizmem a enerdowską rzeczywistością socjalizmu

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/arno-rink-german-figurative-painting.html 

 
Stephen Antonakos Grecki artysta zamieszkały w Stanach Zjednoczonych najbardziej znany ze swoich abstrakcyjnych rzeźb i instalacji zbudowanych z neonów.
Praca Antonakosa z neonem nadała temu medium nowe znaczenie percepcyjne i formalne. Zastosowanie niekompletnych form geometrycznych miało służyć stworzeniu trójwymiarowych świecących instalacji wypełniających przestrzeń. Antonakos pracował nad skalą, proporcjami i charakterem - oraz przestrzenią, którą jego instalacja dzieli z widzem. Nazywa swoją sztukę „rzeczywistymi rzeczami w prawdziwych przestrzeniach”, starając się aby przestrzeń i jego dzieło postrzegane były bez odniesienia do niczego poza bezpośrednim doświadczeniem wizualnym i kinetycznym.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/stephen-antonakos-abstract-sculptor.html 

 
Otto Piene był niemieckim artystą kinetycznym i współzałożycielem grupy awangardowej ZERO. Piene - pionier sztuki medialnej, pracował ze światłem i ruchem, tworząc hipnotyzujące pokazy. U podstaw jego praktyki leżało pragnienie studiowania procesów technologicznych i wykorzystywania ich do tworzenia ruchu. „Światło jest moim medium”. Urodził się 18 kwietnia 1928 roku w Bad Laasphe w Niemczech. Studiował w Akademii Sztuki w Monachium, a później pod koniec lat 50. w Kunstakademie Düsseldorf, gdzie założył Grupę Zero z Heinzem Mackiem.

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/otto-piene-light-is-my-medium.html 

 
William Ronald - kanadyjski malarz był siłą napędową powstania w 1953 r. Painters Eleven, grupy, która wprowadziła abstrakcję do Sztuki Kanadyjskiej. Ronald studiował u Jocka Macdonalda w Ontario College of Art , po czym przez krótki rok uczęszczał do szkoły Hansa Hofmanna w Nowym Jorku. Ronald przyjął współczesny, międzynarodowy styl ekspresjonizmu abstrakcyjnego.W swoich obrazach starał się łączyć nowoczesną abstrakcję z ludową tradycją Kanadyjską

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/william-ronald-canadian-abstract-painter.html

 

 
Wladimir Jankilewski rosyjski artysta znanym głównie z udziału w radzieckim ruchu nonkonformistycznym w latach 60. i 80. Jego najsłynniejsze dzieła to tryptyki, utwory trudne do sklasyfikowania, zajmujące unikalny środek między malarstwem a rzeźbą.Na najbardziej podstawowym poziomie prace obrazują sytuacje jednostki w społeczeństwie radzieckim.
Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/vladimir-borisovich-yankilevsky.html

 

 
Shozo Shimamoto jeden z czołowych artystów Japońskiej awangardy,współzałożyciel grupy Gutai skupiającej Japońskich artystów eksperymentalnych okresu powojennego.Shimamoto tworzył obrazy abstrakcyjne oparte na spontanicznej technice malowania. Rozbijał pojemniki z farbą na płótnach lub papierze a następnie rozprowadzał farbę specjalnymi szczotkami. Obrazy często powstawały podczas happeningów na których publiczność miała okazję oglądać cały proces twórczy.

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/shozo-shimamoto-gutai-group-japanese.html 

 
Giuseppe Spagnulo - współczesny Włoski artysta rzeźbiarz urodził się w 1936 roku. Studiowal w Mediolanie ceramikę artystyczną i rzeźbę.Spagnulo znany jest z rzeźb abstrakcyjnych wykonanych w metalu i terakocie.Jego prace dwukrotnie prezentowane były na międzynarodowym Biennale w Wenecji

Więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/giuseppe-spagnulo-abstract-sculpture.html 

 
Juan T. Vázquez Martín współczesny Kubański malarz abstrakcyjny - mieszkał i pracował w Hawanie.Patrząc na obrazy Juana Vázqueza Martína od razu rozpoznawalna jest koncepcja rozpadu form odkrytych przez Kandińskiego, a także poczucia piękna tekstur wprowadzonego przez współczesnych malarzy abstrakcyjnych.Artysta użył kryterium symbiotycznej ekspresji, łącząc elementy figuratywne i abstrakcyjne w swoim ogólnym schemacie koncepcji obrazu abstrakcyjnego.

Zobacz więcej prac artysty:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/04/juan-t-vazquez-martin-cuban-abstract.html