• Wpisów:851
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis:4 godziny temu
  • Licznik odwiedzin:60 429 / 1130 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Nowe obrazy młodego Afrykańskiego malarza z Burkina Faso. Obrazy abstrakcyjne w stylu ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Podziwiam w tych pracach formę i kolor które współgrają na tych płótnach jak u najbardziej cenionych klasycznych ekspresjonistów abstrakcyjnych.Mam nadzieję że Lengani będzie kontynuował swoją przygodę z malarstwem i odniesie sukces na rynku sztuki

Zobacz więcej :
https://milenaolesinska.blogspot.com/p/lengani-salifou.html


 

 
Stephen De Staebler był światowej sławy amerykańskim rzeźbiarzem, najbardziej znanym z pracy w glinie i brązie. Totemiczna i fragmentaryczna forma, figuratywne rzeźby De Staeblera przywołują wiele nieprzewidzianych zdarzeń człowieka, takich jak kruchość, wzrost i rozkład, ziemskie ograniczenia, i możliwość duchowej transcendencji.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/01/stephen-de-staebler.html

 

 
"Josef Mikl (ur. 8 sierpnia 1929 w Wiedniu, zm. 29 marca 2008 tamże) - austriacki malarz i grafik.
W latach 1946-1948 uczęszczał do średniej szkoły graficznej (Höhere Graphische Bundes- Lehr- und Versuchsanstalt) w Wiedniu, a następnie w latach 1948-1955 studiował na wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych u Josefa Dobrowsky'ego. W 1956 utworzył (razem z Wolfgangiem Holleghą, Markusem Prachenskym i Arnulfem Rainerem) grupę artystyczną p.n. "Galerie nächst St. Stephan". W 1964 uczestniczył w wystawie sztuki współczesnej documenta 3, a w 1977 - w documenta 6. W 1968 reprezentował Austrię na Biennale w Wenecji. W latach 1969-1997 był profesorem w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu.
Josef Mikl reprezentował w swoich pracach realizm abstrakcyjny z ludzką figurą jako głównym tematem. Duże znaczenie przywiązywał do rysunku. "

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/01/josef-mikl-art-informel-european.html 

 
Mam przyjemność zaprezentować Państwu nowe rysunki bardzo utalentowanej młodej Kenijskiej artystki Hillary Lusanji.Hillary ma 21 lat ale jej technika i umiejętności zachwycają profesjonalizmem.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/09/hillary-lusanji-portraits.html

 

 
Tsuruko Yamazaki - współczesna awangardowa artystka Japońska Pod koniec lat 50 zaczęła malować używając jasnych kolorów mieszających się przypadkowo na podłożu z blachy cynkowej a później na płótnie. Prace artystki są żywa,pełna energii, a dynamiczne pasy biegną po przekątnych, i kolorowe kształty unoszą się nad powierzchnią obrazu. W tych obrazach artystka demonstruje potężną siłę koloru skonfrontowaną z dynamicznym nieprzewidywalnym kształtem

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/01/tsuruko-yamazaki-color-and-shape.html 

 
Hannelore Baron była artystką, której twórczość stała się znana dzięki bardzo osobistym kolażom, abstrakcyjnym i konstrukcjom pudełkowym, które zaczęła wystawiać pod koniec lat sześćdziesiątych. Urodzona w Niemczech, ona i jej rodzina uciekli przed prześladowaniami w nazistowskich Niemczech, nielegalnie przekraczając granicę do Luksemburga.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/01/hannelore-baron-abstract-collage.html

 

 
Anna Truitt - amerykańska artystka urodzona w 1921 roku, znana na całym świecie jako jedn z najwybitniejszych współczesnych artystów amerykańskich. Prekursorka minimalizmu w rzeźbie i malarstwie. Jej rzeźby wykonane były z drewna pomalowanego w różne często jaskrawe kolory.Rzeźby są puste w środku, przez co metaforycznie stają się granicami wewnętrznej przestrzeni. Truitt starała się usunąć wszelkie ślady pędzla z rzeźby tak aby osiągnąć jednolitą nienaruszalną powierzchnię.Artystka uważana jest za prekursorkę amerykańskiego minimalizmu, jej prace są oszczędne w zbędne detale i prawie ascetyczne

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2019/01/anne-truitt-minimalism-art.html

 

 
Kolejne prace Cindy Geraert wybitnej współczesnej malarki abstrakcyjnej.Reszta prac na moim blogu na podstronie artystki...Zapraszam

Zobacz więcej:
https://milenaolesinska.blogspot.com/p/blog-page_12.html

 

 
Mathias Goeritz, (ur. 4 kwietnia 1915 w Gdańsku, zm. 4 sierpnia 1990 w Meksyku) – Meksykański artysta Niemieckiego pochodzenia.
Studiował filozofię i historię sztuki w Berlinie, gdzie w 1940 otrzymał tytuł doktora. W 1941 musiał uciekać z nazistowskich Niemiec. Przeniósł się do Maroka Hiszpańskiego, gdzie do 1944 pracował jako nauczyciel. Pod koniec II wojny światowej powrócił do Europy i osiadł w Hiszpanii, gdzie poświęcił się malarstwu. Związał się z tamtejszą artystyczną awangardą, a w 1948 został współzałożycielem grupy Escuela de Altamira. W 1949 wyjechał do Meksyku, aby objąć posadę profesora na uniwersytecie w Guadalajarze, którą sprawował do 1954.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/mathias-goeritz-abstract-sculpture.html

 

 
Alberto Carneiro - portugalskim artysta konceptualny . W Londynie nawiązuje kontakt z nowymi tendencjami artystycznymi pod koniec lat 60., szczególnie z minimalizmem i sztuką konceptualną. Pod ich wpływem tworzy innowacyjne projekty łączac tradycyjną sztukę Portugalską z ideami konceptualizmu, Land artu i ekologią.Powstaje sztuka zaangażowana w wartości środowiska i pracy artysty, która to idea przenika całość twórczości Carneiro. Ta antropologiczna wizja twórczości artystycznej jest połączona z podejściem do wschodnich filozofii istoty i natury (Buddyzm Zen, Tantra) i ich szacunku do środowiska i przyrody.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/alberto-carneiro-conceptualism.html 

 
Mam przyjemność zaprezentować Państwu kolejne prace współczesnej malarki Cindy Geraert. To niezwykle interesujące ekspresyjne malarstwo abstrakcyjne nawiązujące w swoich korzeniach do ekspresjonizmu abstrakcyjnego wzbudza we mnie najwyższy podziw. Zestawienia kolorów,bogactwo formy, nasycenie światłem wskazuje na mistrzowsko opanowany warsztat malarski.Poezja zapisana na płótnach artystki,jej osobista wrażliwość artystyczna sprawiają że obrazy Cindy Geraert są jedną z większych perełek wśród malarstwa abstrakcyjnego.

Więcej prac na moim blogu:
https://milenaolesinska.blogspot.com/p/blog-page_12.html 

 
Gina Pellon była kubańską malarką mieszkającą we Francji. Była znana ze swoich abstrakcyjnych wyrazistych obrazów w mocnych kolorach, zazwyczaj przedstawiających kobiety. Napisała także zbiory wierszy. Urodzona w Cumanayagua, Las Villas ukończyła Akademię San Alejandro w 1954 r. Uczyła w Instytucie Politechniki w Velado do 1957 r. W 1959 r. Studiowała we Francji i przedłużyła wizę, uciekając przed kubańską dyktaturą Fidela Castro.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/gina-pellon-abstract-expressive.html 

 
Cindy Geraert współczesna artystka abstrakcyjna malująca głównie farbami akrylowymi. Jej twórczość jest głównie abstrakcyjna o mocnych zestawieniach kolorystycznych, i ciekawej bogatej kompozycji.Cindy nadesłała 10 prac do prezentacji na moim blogu.Zapraszam Państwa do zapoznania się z tymi obrazami

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/cindy-geraert.html

 

 
Robert Clarke Morris – amerykański rzeźbiarz, artysta konceptualny i pisarz. Jest uważany za jednego z najwybitniejszych teoretyków minimalizmu wraz z Donaldem Juddem i Carlem Andre. Miał on również znaczący na rozwój sztuki performance, sztuki ziemi, ruchu sztuki procesualnej i sztuki instalacji. Mieszkał i pracował w Nowym Jorku.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/robert-morris-spectral-shrouds.html

 

 
"Len Lye to jeden z najbardziej ekscentrycznych i jeszcze do niedawna niedocenianych artystów XX wieku. Urodzony w robotniczej rodzinie w kolonialnej Nowej Zelandii Lye szybko zakończył edukację i oddał się podróżowaniu po otaczających Nową Zelandię dziewiczych wyspach południowego Pacyfiku. "Prymitywna" kultura, sztuka i rytuały, z którymi się tam zetknął miały mieć duży wpływ na jego przyszłą twórczo?ć. Młodego Lena od dzieciństwa fascynowały dwie rzeczy - sztuka i ruch, toteż gdy usłyszał o europejskim moderniźmie a w szczególności o manifestach futurystów, nie wahał się podjąć trudu 9 tygodniowego rejsu do Europy."3cinema art)

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/len-lye-experimental-photography.html 

 
Jeannie Scott - Tarantola - współczesna artystka współpracuje z moim blogiem od przeszło roku. Pracę Jeannie które obecnie prezentuje są jej najnowszymi pracami. Jeannie w sposób perfekcyjny posługuje się programami komputerowymi które wykorzystuje do tworzenia swoich unikatowych obrazów.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/jeannie-scott-tarantola-digital-art.html 

 
Ehigbai Michael Ozoya - Nigeryjski artysta współczesny specjalizujący się w rysunku i malarstwie. Jego sztuka łączy tradycyjną Afrykańską kulturę z europejskim podejściem do sztuki. Ehigbai specjalizuje się w rysunku węglem drzewnym i pastelami, wykorzystując efekt ekstremalnego światła i ciemności aby podkreślić dramatyzm portretowanych postaci.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/ehigbai-michael-ozoya.html 

 
Joan Mitchell - Amerykańska artystka abstrakcyjna, jedna z najwybitniejszych artystów drugiej połowy XX w. Była członkiem amerykańskiego ruchu abstrakcyjnych ekspresjonistów, mimo że jej kariera malarska kształtowała się w większości poza granicami USA. Wraz z Lee Krasnerem, Grace Hartigan, Helen Frankenthaler, Shirley Jaffe, Elaine de Kooning i Sonia Gechtoff, była jedną z niewielu malujących kobiet w tamtych czasach, zdobywających uznanie krytyków i publiczności.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/joan-mitchell-american-abstract.html 

 
Emilio Tadini urodził się w Mediolanie we Włoszech. Był malarzem, rzeźbiarzem, pisarzem i poetą. Tadini był utalentowanym artystą w dziedzinie sztuki wizualnej i sztuki literackiej. Opisał siebie w liście do Umberto Eco : jestem "pisarzem, który maluje, malarzem, który pisze"

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/emilio-tadini-italian-modern-art.html 

 
Yayoi Kusama - japońska rzeźbiarka, malarka, pisarka, aktywistka polityczna i performerka awangardowa. Zaczęła tworzyć w wieku dziesięciu lat. Nazywa swoją twórczość „sztuką obsesyjną”. Od 1977 roku mieszka w tokijskim szpitalu psychiatrycznym i otwarcie mówi o swoich problemach psychicznych. Jej znakiem rozpoznawczym są krzykliwe wzory najczęściej kropki (nazywany obsesją kropek), którymi pokrywa swoje dzieła .W 1993 roku była pierwszą Japonką reprezentującą swoje państwo na Biennale w Wenecji. W 2006 roku została nagrodzona Praemium Imperiale, nazywanym Noblem w dziedzinie sztuki, przez Japoński Związek Artystów. W 2008 roku jej najdroższa praca została sprzedana za 5,1 mln dolarów, co stanowi rekordową cenę za pracę żyjącej artystki.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/the-fantastical-world-of-yayoi-kusama.html 

 
Stass Paraskos (17 marca 1933 r. - 4 marca 2014 r.) Był artystą z Cypru, choć większość życia spędził na nauczaniu i pracy w Anglii. Karaskos urodził się w Anaphotii, wiosce niedaleko miasta Larnaka, na Cyprze ,
Styl malowania Paraskosa jest obrazowy, ale nie-naturalistyczny, używa jasnych kolorów do opisu scen, które często wydają się zakorzenione w jego dzieciństwie na Cyprze. Wpływ na jego sztukę bizantyjskie malarstwo kościelna oraz współcześni mistrzowie, tacy jak Paul Gauguin i Henri Matisse.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/stass-paraskos-figurative-painting.html

 

 
"Dziewczynka w stroju Krakowskim" - jest to obraz olejny na płótnie o wymiarach 70cm x 50cm. Obraz został namalowany prze zemnie we wrześniu 2017 roku. Sygnatura w prawym dolnym rogu obrazu. Obraz przedstawia dziewczynką w tradycyjnym stroju Krakowskim siedzącą na łące na tle zamku. Cena obrazu 550 zł. Obraz dostępny na mojej stronie internetowej na podstronie Sprzedaż
Serdecznie pozdrawiam : Milena Olesinska
tel. 601698355; e-mail: milenaolesinska@wp.pl

http://www.iobrazy.com.pl
 

 
Alan Shields był znanym amerykańskim artystą post-minimalistycznym. Jego jaskrawo zabarwione obrazy z tekstyliów często tworzone z materiałów przemysłowych i fragmentów odzyskiwanych z gotowych produktów artysta przekształcał w monumentalne abstrakcyjne instalacje. Praca Shieldsa jest zarówno zabawna, jak i psychodeliczna, częstą nawiązująca krytyczny dialog z Amerykańska pop kultura i dominacją mediów elektronicznych.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/alan-shields-post-minimalism.html

 

 
Edwin Ruda konsekwentnie badał niezgodności i związki między minimalizmem a geometrycznymi i lirycznymi sposobami abstrakcji. Obrazy Rudy ucieleśniają jego wysiłki, by pogodzić te dwie rozbieżne formy. Rezultatem jest elegancki, promienny autonomiczny obraz abstrakcyjny. Ruda wprowadziła czyste i półprzezroczyste pasma kolorów, które rzadko są częścią minimalistycznych dzieł sztuki. Następnie przepracował powstałe sprzeczności, nie pozwalając dominować strukturze ani bez foremności.Dało to efekt w postaci oryginalnego i unikatowego malarstwa abstrakcyjnego

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/edwin-ruda-between-minimalism-and.html