• Wpisów:701
  • Średnio co: 1 dzień
  • Ostatni wpis:wczoraj, 18:27
  • Licznik odwiedzin:55 870 / 886 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Po początkowym zainteresowaniu sztuką figuratywną obrazy Scanavino przybrały wygląd post-kubistyczny. Jego formy stawały się coraz bardziej stylizowane, aż do całkowitego zatarcia w pracach z początku lat 50. XX wieku. W 1954 r. zacząły pojawiać się charakterystyczne formy dla późniejszego malarstwa abstrakcyjnego. . Pod koniec lat 70. obrazy stały się doskonale zdefiniowane i rozpoznawalne.Prace Scanavino stały się ciemniejsze z elementami czerwieni przypominającej plamy krwi.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/emilio-scanavino-italian-abstract-art.html 

 
Pascali pięknie łączyło pierwotne i mityczne formy śródziemnomorskiej kultury i natury z dziecinnymi przedstawieniami zabawy i przygody .Przetłumaczył świat wyobraźni na monumentalne formy i struktury, zwięzłe, i zrozumiałe jak symbole kultury masowej - komiksy, kino, moda. Tworzył rzeźby z delikatnych materiałów - płótno, drewno, wełna stalowa, akrylowe włosie itp. W ten sposób oferuje oryginalną i krytyczną odpowiedź na temat nowych trendów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, takich jak Pop Art i Minimal Art. "

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/pino-pascali.html 

 
Anthony Poon Kin Soon (21 kwietnia 1945 r. - 2 września 2006 r.) Był jednym z pionierów abstrakcyjnych artystów w Singapurze, najbardziej znanym ze swoich obrazów z serii Wave, nad którymi pracował w 1976 r. W latach 70. stworzył serię Fala, rezygnując z płaskiej przestrzeni płótna. Iluzja trójwymiarowości wyłoniła się jako motyw przewodni jego prac. Dominującą formą ekspresji była abstrakcja, chociaż Poon nawiązuje do sztuki konceptualnej i analitycznej

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/anthony-poon-abstract-art.html

 

 
"Artysta Herbert Gentry (1919-2003) malował ekspresjonistyczne obrazy postaci i twarzy, mieszając wpływy globalne i doświadczenia Afroamerykanów, odnosząc się do swojego dzieciństwa podczas Renesansu Harlemów, Gentry stwierdził, że" Harlem przygotował mnie do Paryża. "Po ukończeniu służby wojskowej w Druga wojna światowa, Herb Gentry powrócił do Paryża, by studiować w szkole artystycznej - i znalazł się w samym sercu amerykańskiej społeczności w Montparnasse
"Maluję to, czego doświadczam, kim jestem, w Czarnym świecie, szczególnie w Ameryce, jest rzeczą, której nie można zapomnieć, skąd pochodzisz, malujesz ze swoich doświadczeń..."Herbert Gentry

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/12/herbert-gentry-expressionist-paintings.html

 

 
Kompozycja Abstrakcyjna- obraz olejny na płótnie o wymiarach 80cm x 60cm.Namalowany prze zemnie w Czerwcu 2018 w stylu ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Obraz idealnie nadaje sie do biur i domów prywatnych. Boki obrazu zamalowane w kolorach obrazu. Cena obrazu 700 PLN. Obraz dostępny na mojej stronie internetowej http://www.iobrazy.com.pl w zakładce Sprzedaż. Milena Olesinska
telefon : 601698355 ; milenaolesinska@wp.pl
 

 
Bill Bollinger był amerykańskim artystą. Pod koniec lat sześćdziesiątych był jednym z czołowych rzeźbiarzy swoich czasów, rutynowo wymienianych tym samym tchem, co Bruce Nauman, Robert Smithson, Eva Hesse i Richard Serra. Jego prace można sklasyfikować jako sztukę minimalistyczną lub post-minalistyczną. W swoich pracach Bill Bollinger często korzystał ze standardowych produktów wytwarzanych przemysłowo. Artysta wyjaśnił swoje podejście: "Robię tylko to, co konieczne. Nie ma powodu, aby używać koloru, polerować, zginać, spawać, jeśli nie jest to konieczne. "

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/bill-bollinger-post-minimalism-art.html
 

 
Noah S. Purifoy (17 sierpnia 1917 - 5 marca 2004 r.) Był Afroamerykańskim artystą wizualnym i rzeźbiarzem, współzałożycielem Centrum Sztuki Watts Towers i twórcą Muzeum Sztuki Pustyni Noah Purifoy. Mieszkał i pracował w Los Angeles i Joshua Tree w Kalifornii. Purifoy był pierwszym Afroamerykaninem artystą, który ukończył Chouinard Art Institute (obecnie CalArts) jako student w pełnym wymiarze godzin i zdobył BFA w 1956 roku, tuż przed swoimi czterdziestymi urodzinami. Najbardziej znany jest ze swoich asamblaży, w tym dzieła wykonanego ze zwęglonego gruzu i wraków zebranych po zamieszkach w Watach w sierpniu 1965 roku.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/noah-purifoy-outdoor-desert-art-museum.html

 

 
"Sztuka bizantyńska – sztuka chrześcijańska Wschodniego Cesarstwa Rzymskiego i kręgu jego oddziaływania. Za jej początek uważa się założenie Konstantynopola w 330 r. , podział Cesarstwa Rzymskiego w 395 roku lub czasy Justyniana (VI wiek), za koniec - rok 1453. Sztuka ta stanowiła przedłużenie greckiej sztuki starożytnej i wypowiadała się głównie w architekturze, przede wszystkim sakralnej. Istotną rolę odgrywało również malarstwo pod postacią malowideł ściennych, mozaik i obrazów (ikon). Rozwijało się rzemiosło, rzeźba natomiast (zwłaszcza figuralna) pełniła funkcję marginalną.
Jej rozwój był związany z dziejami państwa. Była związana z ideologią chrześcijańską oraz cesarską, podporządkowana była bowiem władcy.."

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/roman-empire-byzantine-art.html

 

 
Saul Leiter (3 grudnia 1923 r. - 26 listopada 2013 r.) Był amerykańskim fotografem i malarzem, którego wczesna praca w latach 40. i 50. była ważnym wkładem w to, co uznano za nowojorską szkołę fotografii
W jego obrazach Saul Leiter zdołał przekazać głęboki sens obserwacji charakterystyczny dla jego fotografii, jego prace na papierze są stosunkowo niewielkie, większość z nich jest abstrakcyjna i nieco płaska, choć czasami pojawia się zauważalna postać Leiter używał farb wodnych (akwarele, gwasz ) w luźnych i chwilami quasi-przezroczystych pociągnięciach pędzla, nakładające zimne i ciepłe barwy, by skomponować swoje obrazy .

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/saul-leiter-painted-photographs.html
 

 
Josef Istler był czeskim artystą wizualnym, urodzonym w 1919 roku. Josef Istler miał kilka wystaw w galeriach i muzeach, m.in. w Muzeum Kampa, Fundacji Jana i Medy Mládka. Wiele prac artysty zostało sprzedanych na aukcji, w tym "Bagno" sprzedane w 2016 roku za 60 783 USD. Artysta zmarł w 2000 roku.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/josef-istler.html 

 
Toshimitsu Imai był wpływowym japońskim malarzem XX w. Najbardziej znany ze swoich monumentalnych abstrakcyjnych dzieł, Imai skomponował swoje płótna z kombinacją grubych śladów impastowych i płynnych, atramentowych linii, tworząc chaotyczne," wszechstronne "kompozycje. specjalnie nakreślone kształty, formy i kompozycje, z estetyką często opisywaną jako reprezentująca wyjątkowo japońską wrażliwość, czerpiąc inspirację z szerokiego zakresu źródeł i okresów czasu, w tym historii średniowiecznej, filozofii, fowizmu, poezji i tekstów piosenek.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/toshimitsu-imai-japanese-abstract-art.html

 

 
Vaclav Tikal - Czeski malarz surrealistyczny urodził się w 1906 roku we wsi Ptetin, zmarł w 1965 roku w Pradze. Klasyk europejskiego surrealizmu,nawiązujący do bezpośrednich założeń tego ruchu i klasycznego malarstwa surrealistycznego takich autorów jak Giorgio de Chirico, Max Ernst,Marcel Duchamp, Francis Picabia.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/vaclav-tikal-czech-surrealist-painter.html 

 
Praca Smith koncentruje się na tworzeniu obrazów, które pochodzą z osobistego doświadczenia miejsca, przestrzeni, sceny i zdarzeń, pośredniczących w różnorodnym zakresie jednoczesnych doznań.Tłumaczenie tych sprzecznych bodźców jest pytaniem, do którego artystka powraca w swej twórczej praktyce.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/pauline-smith.html

 

 
Dominick Di Meo spędził część swojego dzieciństwa na oddziale polio, co dało mu wyjątkowo makabryczny rezerwuar obrazów, które można było wykorzystać jako motywy przyszłych prac. Di Meo od początków swojej kariery eksperymentuje z materialami i technikami. Kolaże,asamblaże,elementy doczepiane do obrazów stały się nieodłacznym i charakterystycznym rysem jego sztuki. Ten wybitny Amerykański artysta odzwierciedla na swoich płótnach wewnętrzne napięcia i stany emocjonalne oraz dość makabryczne wspomnienia z wczesnego dzieciństwa

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/dominick-di-meo.html 

 
Philip Jean Hyde (1921-2006)
Urodzony w San Francisco w 1921 roku, Philip Hyde był pionierem tradycji krajobrazu zachodniego wybrzeża, w 1942 roku wykonał swoją pierwszą wiejską fotografię krajobrazową. Jego fotografie pomogły chronić takie narodowe skarby jak Wielki Kanion, Narodowy Pomnik Dinozaurów, Denali, Tongass National Forest, Canyonlands, Coast Redwoods, Point Reyes. Fotografował przez 58 lat, aż do 79 roku życia.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/philip-hyde-landscape-photographer.html 

 
Ernst Wilhelm Nay był niemieckim malarzem znanym ze swojego związku z ruchem Art Informel i artystami po II wojnie światowej, takimi jak Karel Appel, Jean Dubuffet i Alberto Burri. Mimo, że pracują wyłącznie w abstrakcji, charakterystyczne dla Nay ekspresjonistyczne użycie kolorów i tekstylne wzory pokazują wpływ reprezentatywnych malarzy, takich jak Ernst Ludwig Kirchner i Henri Matisse. Urodził się 1 czerwca 1911 r. W Berlinie w Niemczech. Studiował pod kierunkiem Karla Hofera w Berlińskiej Akademii Sztuki. Nay był na dobrej drodze do udanej kariery w Niemczech, dopóki nazistowski reżim nie nazwał go Degeneratem, przez co nielegalne było wystawianie jego obrazów

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/ernst-wilhelm-nay-art-informel.html 

 
Uri Katzenstein był izraelskim rzeźbiarzem, artystą wizualnym, muzykiem, konstruktorem instrumentów muzycznych i maszyn dźwiękowych oraz twórcą filmów.
Uri urodził się w Tel Awiwie w Izraelu w 1951 roku. W młodości grał muzykę i dołączył do kilku zespołów rockowych. W 1969 r. Wstąpił do Izraelskich Sił Obronnych i walczył w wojnie Yom Kippur. Pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku Uri studiował w San Francisco Art Institute, a po otrzymaniu MSZ przeprowadził się do Nowego Jorku.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/uri-katzenstein-experimental-art.html 

 
Anna Skowronek - Polska artystka współczesna - ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach Filia w Cieszynie, Instytut Sztuki, Specjalizacja: Grafika. Pani Anna specjalizuje się w malarstwie olejnym, w rysunku,grafice i akwareli.Prace artystki charakteryzują się elegancją,wyważoną ekspresją i perfekcyjnością artystycznego warsztatu.
Prezentowane prace można również kupić! Dane kontaktowe autorki znajdą Państwo na moim blogu (link poniżej )

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2016/03/art-for-sale-anna-skowronek.html 

 
Charles Blackman jest australijskim malarzem znanym z dzieł, które nawiązują do znanego utworu angielskiego matematyka Charlesa Dodgsona Alicji w Krainie Czarów.Blackman interpretuje osobiste refleksje i przemyślenia posługując się symboliką i narracją nawiązującą do postaci literackich które świadomie używa jako metafory i alegorie. Stosując mocne kontrastujące kolory, oraz przedstawiając swoje postacie widziane pod ostrymi kontami tworzy dodatkową dramaturgię na swoich płótnach.Posługując się poetycką alegorią artysta pozostawia odbiorcy szerokie pole do interpretacji zapraszając niejako widza do aktywnego dialogu .

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/charles-blackman-alice-in-wonderland.html 

 
Karl Fred Dahmen był niemieckim malarzem i rysownikiem, a także twórcą kolaży artystycznych utrzymanych w duchu europejskiej abstrakcji zwanej Taszyzmem
Dehmen znany jest z ciemnych monochromatycznych obrazów ekspresyjnych o rozbudowanej teksturze.Sztuka niemieckiego artysty jest odpowiednikiem amerykańskiego abstrakcjonizmu ekspresyjnego wzbogaconego europejską refleksją na temat abstrakcyjnej sztuki współczesnej.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/karl-fred-dahmen-tachism.html 

 
Robert Venosa studiował technikę malowania u Mati Klarweina w Nowym Jorku i Ernsta Fuchsa w Wiedniu, obaj są zwolennikami Misch Technique odkrytej przez siedemnastowiecznych flamandzkich mistrzów Hubert i Jan Van Eyck, który wykorzystuje system malowania w temperach i glazurach olejnych. Technika ta jest idealna do malowania krystalicznych światów, które Venosa sobie wyobraża: światło przechodzi przez powierzchnię szkliwa olejnego, odbija się od białego podmalowanego tempera i wraca, uderzając w oko iluzją przezroczystej głębi.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/robert-venosa-visionary-art-and.html

 

 
Efraín Enrique Recinos (15 maja 1928 r. - 2 października 2011 r.) Był gwatemalskim współczesnym architektem , muralistą , urbanistą , malarzem i rzeźbiarzem .Prace Recinos zdobią fasady i wnętrza wielu najważniejszych budynków Gwatemali, w tym Biblioteki Narodowej Gwatemali.
Dodatkowo Recinos namalował również freski znajdujące się w Narodowym Konserwatorium Muzycznym w Gwatemali.
Rząd Gwatemali przyznał mu Order Quetzal , jeden z najwyższych odznaczeń w kraju za jego artystyczny wkład w kulturę kraju.

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/efrain-enrique-recinos.html

 

 
Ernst Fuchs zajmował się przede wszystkim malarstwem i grafiką, także ilustracją, scenografią, rzeźbą i muzyką.W pracach widoczne są wpływy secesji, ekspresjonizmu, awangardy oraz malarstwa klasycznego. W jego twórczości dominuje tematyka religijna, zwłaszcza biblijna

Zobacz więcej:
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/ernst-fuchs-vienna-school-of-fantastic.html 

 
Australijski artysta malarz urodził się w 1923 roku Bruce Rock. Percevala interesował się sztuką od wczesnej młodości.Fascynowały go obrazy Arnolda Shore, którgo poznał jako nastolatek. Mocny niezmieszany kolor farby olejnej wyciskany prosto z tuby, agresywne i zdecydowane pociągnięcia pędzlem niczym na płótnach Van Gogha stały się jego znakiem rozpoznawczym.Twórczość Percevala czerpie z osobistych doświadczeń i piękna natury, dlatego tak wiele pejzaży,przystani jachtowych,pól i australijskiego krajobrazu.

Zobacz więcej :
http://milenaolesinska.blogspot.com/2018/11/john-perceval-australian-fine-art.html